VÁLLALÁSI FELTÉTELEK
Gépsas Autósiskola, Katona Martin Ev. nyilv.tartási száma: 51260848, Működési engedély száma:KÖFÁT/22848-4/2025/KGHF, Felnőttképző nyilvántartási szám: FKB/2021/000043 – Telefon: +36 (30) 8621474, Honlap: bal1.hu, E-mail:info@gepsasautosiskola.hu, Iskolavezető Pető Attila Péter: Iskolavezetői Oklevél száma: ISK-00020/17
Az ügyfélfogadó és tanterem címe: 2120 Dunakeszi Báthory István utca 11.
Ügyfélfogadási idő: kedden és szerdán: 13.00-tól 16.00 és pénteken 14.00-tól 19.00-óráig.
Székhely:2120 Dunakeszi Báthory István utca 11.
- A tanfolyamra történő felvétel feltételei:
Az elméleti képzést lebonyolító képzőszerv által kiállított, és a sikeres elméleti vizsgát is dokumentáló „Képzési Igazolás”
Ez az igazolás kizárólag abban az esetben kerülhet kiállításra, ha a tanuló az előzetes követelményeknek megfelel, legyen az életkori, iskolai, orvosi követelmény.
III. Az elsősegélynyújtó tanfolyamról:
A vezetői engedély kiállításához szükséges igazolni az elsősegélynyújtó végzettséget az okmányirodában.
Felmentést nyer a vizsga alól, aki egészségügyi végzettséggel rendelkezik, vagy 1984. január 01. után szerzett valamely járműkategóriában vezetői engedélyt, vagy járművezetői igazolványt.
Az elsősegély nyújtó tanfolyamot iskolánk szervezésében is, e-learning formában elvégezheti. Elsősegély vizsga díja 18000 Ft, melyet a Vöröskereszt szervezésében szükséges intézni és pénzügyileg rendezni.
- A tanfolyamról
- Gyakorlati oktatás:
a., Alap oktatás: A jármű technikai kezelését, manőverezési feladatokat, valamint a jármű biztonsági ellenőrzését kell elsajátítani. A járműkezelési (alap-) oktatás alól felmentés nem adható.
b., Fő oktatás: Különböző forgalmi körülmények között kell vezetni. A kötelező és az esetleges pótórák levezetése után lehet forgalmi vizsgát tenni.
Kötelező (minimális) óraszámok:
alapoktatás: 9 óra: városi vezetés: 14 óra, országúti vezetés: 4 óra, éjszakai vezetés: 2 óra, vizsgák: 1 óra. Összesen 30 óra 1 vizsgaórával. A tanóra időtartama: 50 perc.
3., Tandíj
A tandíjat részletekben is lehet fizetni.
Gyakorlati oktatás
- a kötelező minimum 29 vezetési óra, + 1 vezetési óra vizsga, és 580 levezetett km.
Egy összegben történő, vagy részletfizetés esetén is: 10 000 Ft / órától.
További részletek: Gyakorlati oktatási óradíjak általában 10 óránként fizetendők.
Gyakorlati oktatás óradíja 10 óránként előre fizetendő az autósiskola irányába, melyről az autósiskola állítja ki a számlát. Pótóráknál a befizetés történhet alkalmanként is.
A költségek emelkedésével az árváltoztatás jogát fenntartjuk!
4., Az oktatás helyszínei:
Konzultáció helyszíne: 1032 Budapest, Bécsi út 211.
Járműkezelési oktatás, valamint forgalmi vizsga indulási helye országos, de elsősorban: 1033 Bp. Mozaik utca 5, vagy a Duna Plaza külső parkoló vizsgapálya.
- A vizsgadíjakról
Forgalmi vizsga: 11.000 Ft.Vizsga ügyintézés adminisztráció díj felszámítható.
Ezeket a díjakat az autósiskola irányában szükséges befizetni, melyet az továbbít a Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpontnak.
Elsősegély vizsgadíj 18000,-Ft. Ezt az összeget a Vöröskereszt felé szükséges befizetni, nem tartozik a tanfolyam költségei közé.
- Vállalási feltételek
Az iskola kötelességei
- a tanuló segítése a teljes képzés során
- a jelentkezéssel kapcsolatos teendők ismertetése a tanuló beiskolázása
- a gyakorlati képzés(tanfolyam) szakszerű megtartása
- a tanulóval kapcsolatos képzési ügyek intézése (képzés, vizsgáztatás, áthelyezés stb.)
- a tanuló időbeni tájékoztatása (pl.: vizsgaidőpontok)
Az iskola jogai:
- a tanuló kötelességeinek betartatása.
- nem megfelelő viselkedés és a tanulói kötelességek nem teljesítése esetén a tanuló figyelmeztetése, súlyosabb esetekben a képzés megtagadása (ittasság, rendbontás. az oktatáshoz nem megfelelő ruházat és állapot stb.)
A tanuló kötelességei:
- pontos és a vezetéshez megfelelő megjelenés a gyakorlati vizsgákon és a gyakorlati órákon, (20 percet meghaladó késés és hiányzás esetén az oktató “Nem jelent meg” bejegyzéssel megtérítendő óraként jegyez be az egy vagy két órát, melyet pótolni szükséges)
A tanuló jogai:
- az iskola vállalt kötelességeinek számonkérése (a kötelességek nem teljesítése esetén a tanuló az iskolavezetőhöz fordulhat, ha így sem kap megfelelő jogorvoslást, akkor az illetékes felügyeleti szervhez)
VII. Egyéb fontos tudnivalók:
- A sikeres elméleti vizsgától számított két éven belül az összes vizsgát le kell tenni.
- Öt sikertelen forgalmi vizsga után PÁV-ra kell menni, melynek eredményességétől függ a további gyakorlás lehetősége.
Szakfelügyeleti szerv: KAV Nonprofit Kft. Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont (1119 Bp., Petzvál József u. 39.) Telefon: 06-1-371-3030, Levélcím: 1507 Bp. 117 Pf.: 56.